آموزش بازاریابی تخصصی صنفی

15 سال تجربه موفق در حوزه فروش پارچه و پرده

021-44356710
info@sell724.ir

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی در صنعت نساجی و حوزه فروش پارچه

یک تجربه جالب از مشاوره فروش پارچه

با توجه به هم‌خوانی تحصیلات آکادمیک در حوزه صنعت نساجی و دارا بودن فوق لیسانس MBA و تجربه سالها زحمت درحوزه نساجی و فروش پارچه از یک سو و از سوی دیگر داشتن رفتار و پرسونای متفاوت در مدیریت کسب و کار و فروش پارچه طی سالهای اخیر بسیار محل مشورت همکاران ، هم صنفی ‌ها و دوستانم در حوزه تخصصی و مدیریت کسب و کار بوده‌ام. گفتن این موضوعات نه به معنی خودستایی و تعریف از خودم می‌باشد بلکه مقدمه‌ای بود برای تعریف یک داستان و تجربه جالب که در خلال این مشاوره ‌دادن ها به وجود آمد.

همانطور که گفتم در حوزه فروش پارچه و صنعت نساجی بسیار مورد مشورت بودم اما بعد از مدتی می دیدم که برخی از دوستانی که مشورت می‌گیرند از مشاوره‌هایم چندان استفاده نمی‌کنند و مجددا مسیر قبلی و شکست خورده قبلی را طی می‌کنند و این برایم جای سوال داشت! که چرا اینگونه است؟ آیا مشاوره‌هایم برای این دوستان کارساز نیست؟

تصمیم گرفتم این معما را حل کنم، لذا شروع کردم از دوستانی که مشاوره داده بودم و آنها اصول و فنونی که به آنها آموزش داده بوم را بکار نبرده بودند پرس و جو کنم که چرا اصول و فنون را بکار نبرده‌اند؟

به نکات جالبی برخورد کردم.

برخی از آنها فرصت اجرای آنها را نداشتند! اصلا باورپذیر نیست که کسی برای مشاوره پیش شما بیاید، راه حل مشکلش را دریافت کند اما فرصت نداشته باشد که اجرا کند!!! این یعنی اینکه یا هنوز به آن راه حل ایمان ندارد یا واقعا مشکلش یک نیاز نان شبی نیست و حالا هر وقت فرصت پیدا کرد راه حل را اجرا می کند.

برخی دیگر که تعدادشان بیشتر بود به راه حل ایمان داشتند اما در اجرا ضعیف بودند یا اصل این توانمندی و اعتماد به نفس را نداشتند که آنها را اجرا کنند. توانمندی اجرا بسیار نکته کلیدی است که من در این تجربه گرانبها به آن دست یافتم.

برخی دیگر نیز با اینکه به راه حل‌هایم ایمان داشتند منتهی به دلیل ضعف شدیدی که در کسب و کارشان داشتند و اصول و فنون کسب و کار را نه تنها بلد نبودند که بسیار بد هم اجرا می کردند برای مشاوره به سراغم آمده بودند منتهی متوجه شدم این دوستان به مشاوره احتیاج ندارند بلکه به کمک احتیاج دارند که فرصتی برای نفس کشیدن داشته باشند، تا کشتی به گِل نشسته کسب و کارشان را نجات دهند و بعد بتوانند از راهنمایی های من در کسب و کارشان استفاده کنند.

در تعریفی هم که از کلمه مشاوره در دانش نامه آزاد ویکی پدیا آمده  است، نوشته شده:

“مشاوره مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی دربارهٔ یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می‌گیرد.”

لذا در این پرس و جوها متوجه شدم که باید یک مدل برای مشاوره هایم داشته باشم. که علاوه بر مشاوره، به همکارانم در اجرا کمک کنم و کمکشان کنم تا کسب و کارشان را بهتر و اثربخش تر مدیریت کنند.

مشاوره تخصصی در صنعت نساجی و حوزه فروش پارچه 

حوزه‌های مشورتی در صنعت نساجی و فروش پارچه

  • مشاوره بازاریابی و فروش تخصصی و صنفی
  • مشاوره در حوزه صنعت نساجی
  • مشاوره زنجیره تامین صنعت نساجی
  • مشاوره حوزه بنکداری پارچه
  • مشاوره طاقه فروشی، عمده فروشی و پرده فروشی و فروش پارچه
  • مشاوره جذب، نگهداشت و توسعه نیروی انسانی صنعت نساجی و صنف فروش پارچه
  • مشاوره راه اندازی کسب و کار درحوزه صنعت نساجی، فروش پارچه، فروش پرده
  • مشاوره تخصصی شناخت در زمینه انواع الیاف و پارچه
  • مشاوره حقوقی صنفی
  • مشاوره آموزش تخصصی و صنفی و توانمندسازی نیروی انسانی

نحوه مشاوره:

مرحله اول مشاوره (رایگان) : جلسه اول آشنایی و درک موضوع و مشکل

جهت برگزاری اولین جلسه مشاوره (رایگان)  یک ساعته و هماهنگی جلسه با شماره ۴۴۳۵۶۷۱۰ ۰۲۱  تماس حاصل نمایید.

این مرحله با هدف آشنایی و شناخت طرفین ، آشنایی با سطوح انتظارات طرفین و فهم دقیق مساله و مشکل بر اساس برداشت‌های ارائه شده توسط مراجعه کننده صورت می‌پذیرد.

مرحله دوم مشاوره: طرح‌ریزی فرایند مشاوره برای ادامه همکاری و عقد قرارداد و طرح‌ریزی برنامه عملیاتی.

زمان مشاوره:

برای تعیین وقت قبلی زمان مشاوره با شماره تلفن‌‌ ۴۴۳۵۶۷۱۰ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.